Piyasadaki Kalorimetre Çeşitleri ve Hizmetleri Nelerdir

 • 3 sene önce
 • 0
 • kalorimetre çeşitleri

  Kalorimetre cihazları son 10 yıl içinde yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanan cihazlardır. Isı tüketiminin hatasız bir şekilde hesaplanmasını sağlayan bir mekanizması mevcuttur. Özellikle apartmanlarda kullanılma oranı oldukça yüksektir. Piyasada ısı pay ölçer adı ile de bilinmektedir.

    Kalorimetre Montajı Hizmetleri

    Telefon ya da internet aracılığıyla ilgili firmalarla iletişime geçirilerek kalorimetre montajı hizmetlerinden faydalanılabilir. Apartmanların özel bir bölümüne gerçekleştirilen kurulumlar birkaç saat içerisinde gerçekleşmektedir. İstenildiği takdirde online başvuru formları doldurulup montaj için randevu günü de talep edilebilir. Alanında uzman ve sertifikalı kişilerin gerçekleştirdiği montaj işlemlerinin fiyatları hesaplıdır. Gerekli kontrollerin sağlanması ve yedek parça temini için de aynı ekip ile iletişime geçilebilir.

    Kalorimetre Çeşitleri ve Fiyatları

    Piyasada üretimi ve satışı gerçekleştirilen iki tipte kalorimetre cihazı bulunmaktadır. Tamamen ihtiyaca ve bütçeye göre ikisi arasında bir tercih yapılabilir. Ultrasonik kalorimetreler ilk seçeneği oluşturuyor. Ultrasonik dalgaların ölçümünü yaptığı için bu isimle lanse edilmektedir. Son derece hassas ölçümleri hata oranı sıfır olacak şekilde gerçekleştirmektedir. Bu nedenle her daire ne kadar enerji harcadığını bilerek ona göre ödemeler yapmaktadır. Bir diğer kalorimetre çeşidi ise elektronik olanlarıdır. İçerisinde çark vasıtası dışında pislik tutucu filtreler ve sensor vanası da bulunmaktadır. Ultrasonik olan versiyonlarına oranla çok daha ucuzdur. Ancak hata yapma riski bir ölçek daha fazladır. Alıcılar kalorimetre fiyatları arasında karşılaştırma yaparak cihaz siparişinde bulunabilirler.

    Kalorimetre Faturalandırma Hizmetleri

    Uzman personeller ve firmalar tarafından gerçekleştirilen bir diğer hizmet kalorimetre faturalandırma hizmetidir. Aylık olarak yapılır. Her ay bir ya da iki personel kalorimetrenin bulunduğu apartmana gelerek ölçüm işlemlerini gerçekleştirir. Ancak yeni bir seçenek olarak uzaktan okuma hizmetlerinden yararlanmak da mümkündür. Her ay her dairenin ne kadar enerji yaktığı faturalandırılır.

    Kalorimetre Hizmetlerinin Sunduğu Faydalar

    Bu cihazlar oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda tamamen yeni bir cihaz olması sebebiyle kullanımı yaygın değildir. Bu nedenle montaj, faturalandırma ve tamir gibi işlemler için profesyonel yardım almak şarttır.  Kalorimetre kullanan dairelerde kullanım eşitsizliği ortadan kalkmaktadır. Merkezi ısıtma sistemine sahip her yapıda kullanılabiliyor olması da cihazların giderek yaygınlaşmasını olanaklı hale getirmiştir. Yeni çıkan çeşitleri bölgesel ısıtmaya sahip yapılarda da kullanılmasını mümkün kılıyor. Apartmanlarda yer alan boş dairelerin enerji masrafını tamamen ortadan kaldırmaktadır. Yapılan araştırma ve incelemeler kalorimetre kullanan apartmanların her yıl %40 oranında enerji tasarrufu yaptığını gözler önüne sermiştir. Son derece donanımlı bir yapıya sahip olan cihazların kullanım ömrü oldukça yüksektir.

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Popüler Yazılar

  Merkezi Isıtma Fatura Paylaşımı Resmi

  Merkezi Isıtma Fatura Paylaşımı

  Isı Sayacı Kalorimetre Muayene Kalibrasyon Resmi

  Isı Sayacı Kalorimetre Muayene Kalibrasyon

  Kalorimetre ve Sayaç Satışı Resmi

  Kalorimetre ve Sayaç Satışı

  Fatura Hesaplama Sistemi Resmi

  Fatura Hesaplama Sistemi

  Petekler Neden 15°C’nin Altına Düşer ve Nasıl İlave Ücrete Maruz Kalınır Resmi

  Petekler Neden 15°C’nin Altına Düşer ve Nasıl İlave Ücrete Maruz Kalınır