Isı Sayacı ve Kalorimetre Adına Yapılan Çalışmalar Nelerdir

 • 3 sene önce
 • 0
 • Sanayi Bakanlığı tarafından yapılan düzenleme kapsamında muayene kalibrasyon işlemi her 5 yılda bir mecburiyet haline getirildi. Bu işlem belirlenmiş standart ile ele alınarak gerçekleştirilmektedir.   Genel olarak ısı sayacı kalibrasyon işlemi dahilinde üretim senesi 1. yıl olarak kabul edilmektedir. Baz alınan bu süre kapsamında düzenli şekilde bu muayene süreleri kontrolden geçmektedir. Özellikle kalibrasyon işlemi gerçekleştirilecek olan ısı sayaçlarının damga ve müdürünün bozulmaması büyük önem taşımaktadır.  Cihaza yapılacak olan herhangi bir müdahale kontrol ve muayene işleminin yapılmasına etken olmaktadır. Fakat ısı sayacının damga süresi geçmiş ise o vakit muayene işlemi uygulanamaz. Çünkü sayaç cezalı duruma düşer.

    Muayene İşlemi Sırasında Ele Alınan İşlemler

    Gerçekleştirilecek olan kalorimetre muayene ve ısı sayaç muayene işlemi kapsamında belli başlı bazı sınıflandırmalar ele alınmaktadır.

    – Sıcaklık ölçüm ile hesaplama sonuçları

   – Cihaza ait olan akış ölçüm değeri

    Uygulanacak olan değerlendirmeler neticesinde farklı sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu noktada sayaç için izin verilebilir ya da hata sınırı oluşmuş ise bazı işlemler yapılır. Eğer yüksek hata sınırı belli bir noktada kalmış ise damgalama gerçekleşir. Fakat eğer sınır aşılmış ise o zaman uygunsuzluk raporu düzenlemesi sağlanır. Bu tür durumlarda ısı sayaçları için mutlaka tamir ya da ayar yapılmalıdır. Eğer sistem bu işlemlere izin vermiyor ise o zaman değişim yapılması büyük önem taşımaktadır.

    Profesyonel Anlayışla Hizmet

    Isı sayacı kalibrasyonu ya da kalorimetre muayene ile kalorimetre okuma gibi işlemler mutlaka düzenli şekilde profesyonel olarak alınmalıdır. Satış, değişim, periyodik bakım ve onarım ile ayar gibi birçok çalışma dahilinde, ısı sayaçları güvenli şekilde kullanılabilmektedir. Ayrıca kablo sistemlerinin kurulması, devreye alınması, uzaktan okuma gibi çalışmalar teknik kadro üzerinden uzman ellerde ele alınarak tamamlanmalıdır.  Bütün bu çalışmaları site bünyesinden iletişim kurarak elde edebilirsiniz. Daha sağlıklı ve kaliteli bir cihaza sahip olmak için, bu konuda her açıdan üst düzey hizmet almanız mümkün. Kaliteli ürünler ve teknik cihazlar eşliğinde yapılan çalışmalar, sistem için gerekli tüm prosedürlerin tamamlanmasına fırsat veriyor.

    Uygun Fiyatlarla Üst Düzey Teknik İşlemler

    Periyodik olarak bakım ve onarım ile muayene veya okuma işlemlerinin gerçekleştirildiği firma bünyesinde, çok uygun fiyatlarla hizmet elde edilebilir. Gerçekleştirilen ölçümler ve değer üzerinden yapılan ayarlamalar sayesinde, ısı enerjisi en verimli şekilde kullanılabilir. Sistem üzerinde ortaya çıkan hata test aracılığıyla belirlenir ve en uygun maliyet çözümü sunulur. Tüm bu işlemler adına profesyonel destek için hemen iletişim kurabilirsiniz.

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Popüler Yazılar

  Merkezi Isıtma Fatura Paylaşımı Resmi

  Merkezi Isıtma Fatura Paylaşımı

  Isı Sayacı Kalorimetre Muayene Kalibrasyon Resmi

  Isı Sayacı Kalorimetre Muayene Kalibrasyon

  Kalorimetre ve Sayaç Satışı Resmi

  Kalorimetre ve Sayaç Satışı

  Fatura Hesaplama Sistemi Resmi

  Fatura Hesaplama Sistemi

  Petekler Neden 15°C’nin Altına Düşer ve Nasıl İlave Ücrete Maruz Kalınır Resmi

  Petekler Neden 15°C’nin Altına Düşer ve Nasıl İlave Ücrete Maruz Kalınır